Úsporou energií snižte ekologickou stopu vašich vstřikolisů

Úsporou energií snižte ekologickou stopu vašich vstřikolisů

"Zisk vzniká nákupem“ – i toto základní obchodní pravidlo lze aplikovat při výrobě plastových dílů. Čím méně energie vstřikovací stroj spotřebuje během výrobního procesu, tím lepší je analýza cenových nákladů.

Praktický příklad:

Při výrobě plastového víčka o hmotnosti cca 50 g spotřebuje náš moderní vstřikovací automat na topný a pohonný výkon pouze 2 190 kWh za hodinu.

Starší srovnatelný stroj spotřebuje 7 684 kWh, což je třikrát více, a to za úplně stejných podmínek.

Rozdíl je okolo 5,5 kWh za provozní hodinu, což je až 33 000 kWh za rok v třísměnném provozu.

Co se týká nákladů, jde o potenciální úsporu až 6 600 € za rok (!) – při pořizovací ceně energie 0,20 € za kWh.

Díky nižším výrobním nákladům a nižším nákladům na provozní hodinu získá provozovatel výrazné konkurenční výhody. Rychle se také kompenzují pořizovací náklady za ekonomicky smysluplný stroj.

Úspory snižují ekologickou stopu

S každou ušetřenou kWh se zabrání emisi cca 400 g CO2 - dle aktuálních údajů Úřadu pro ochranu životního prostředí. U zmiňovaného příkladu se za rok vyprodukuje o 13 tun (!) emisí méně.

Menší ekologická stopa těchto nových, plasty zpracovávajících strojů ohromuje úsporným potenciálem nejen velmi angažované klimatické aktivisty, ale také provozovatele strojů. Od začátku tohoto roku platí výrobci elektřiny roční, stále rostoucí daň za produkci CO2. Je vysoce pravděpodobné, že se tyto náklady – přepočítané na odpovídající spotřební množství – převedou na jejich zákazníky, tedy i na vás.

Nastal čas na výměnu starých vstřikovacích strojů za stroje nové a efektivnější. I v rozbouřených vodách současného plastikářského průmyslu by se provozovatelé měli rozloučit se svými „starými poklady“, udělat krok vstříc ekonomickému i ekologickému smýšlení a pořídit si jeden z moderních vstřikolisů BOY.

S vyznamenáním

Dle Euromap 60.1. se vstřikovací stroje BOY vykazují extrémně dobrou energetickou klasifikací.

Tyto směrnice se zaměřují na provoz vstřikovacích strojů, který je ohleduplný k životnímu prostředí a chrání zdroje. Od výkonnostní třídy 1 (nejhorší hodnocení) po třídu 10 se spotřebou energie pouhých 250 wattů na zpracovaný kilogram plastu – tyto třídy jsou vytvořeny bez závislosti na konkrétní technologii linky. Dle velikosti stroje a jeho vybavení dosahují stroje BOY série Eklasifikace Euromap 9+.

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info