Rozhovor - Carsten Weidel, Wanner Technik GmbH

Rozhovor s Carstenem Weidelem obchodním ředitelem Wanner Technik GmbH

Krátký rozhovor s obchodním ředitelem společnosti Wanner Technik GmbH panem Carstenem Weidelem vedl Petr Betáš

Jak hodnotíte obchodně počátek tohoto roku s ohledem na situaci s nemocí COVID 19, ovlivnila tato situace nějak chod firmy Wanner?

Začátek roku 2020 byl s ohledem na krizi v automobilovém průmyslu již částečně utlumený. Po vypuknutí corona krize v březnu/dubnu se také u nás propadly zakázky. Museli jsme přejít na systém kurzarbeitu a zastavit propad. Cíl byl zde stejně jako v roce 2009 zachovat všechny pracovní pozice a zdárně projít krizí. To se nám podařilo a jsme rádi, že aktuálně pracujeme již téměř na standardní 100% úrovni jako před krizí.

Jak je Wanner aktuálně vytížený, co se výroby týká, a které skupiny výrobků jsou momentálně nejvíce poptávány? Které trhy jsou pro vás aktuálně stěžejní?

Momentálně je největší poptávka po centrálních, nožových mlýnech řady E, kde jsme s výrobou na nejbližší 3 měsíce zcela vyprodaní. U ostatních mlýnů řady C a D je situace vyrovnanější a daří se nám průběžně naplňovat výrobu tak, aby nedocházelo k prodlužování standardních termínů dodání. Co se situace na trzích týká, největší pokles evidujeme ve Španělsku, Brazílii a také v Itálii. Jedná se o země, které jsou stále ještě značně postiženy důsledky krize. Je však zajímavé, že např. Francie i přes vysoké počty výskytu onemocnění zažívá aktuálně svůj druhý nejlepší obchodní rok s ohledem na prodeje našich výrobků.

Jsou některé novinky, inovace, které plánuje Wanner v nejbližší době představit?

Chystáme pro rok 2021 představení nového modelu mlýnu pod označením CLE. Tato zkratka vychází z „Compact Low-noice-Emission“ tedy kompaktní mlýn s nízkou hladinou hlukových emisí. Přesnou informaci, co to znamená a pro jaké aplikace bude mlýn především určený, ozřejmíme během následujících týdnů. Tolik mohu říci již nyní. Náš cíl byl navrhnout a zkonstruovat silný nožový mlýn, který bude při drcení masivních PA-vtoků stejně tak tichý jako např. zubové mlýny.

Děkujeme Vám za rozhovor a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Ing. Petr Betáš, 1.PLASTCOMPANY, spol. s r.o., regionální zastoupení značky Wanner Technik GmbH v CZ, SK, HU.

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info