Premiéra na K 2022: Nový BOY XS E

Premiéra na K 2022: Nový BOY XS E

Na veletrhu K 2022 v Düsseldorfu představí německý výrobce strojů BOY poprvé svůj nový vstřikovací stroj odbornému publiku. Na svém stánku A 43 v hale 13 BOY předvede vylepšený úspěšný kompaktní stroj s uzavírací silou 100 kN. Nový BOY XS E je následníkem celosvětově úspěšného BOY XS, který se používá v mnoha průmyslových oborech již od roku 2009.

Hlavním rozdílem mezi strojem BOY XS E a předchozím modelem servomotorový pohon čerpadla. Efektivní pohonný koncept série E od BOY pokrývá stroje s kompletní škálou uzavírací síly-od 100 kN až do maximálních 1 250 kN. „K energetickým benefitům, poskytovaným pohonnou technologií série E, se přidává servopohon nového BOY XS E s vysokou dynamikou a extrémně plynulým chodem,“ říká Martin Kaiser, hlavní technolog společnosti BOY. Dle jeho vyjádření modifikovaný vstřikovací stroj BOY nabízí více ergonomický a servisně přívětivý design stejně jako výrazně vylepšenou přístupnost.

BOY XS E je k dispozici se dvěma různými konfiguracemi uzavíracích desek; standardní konfigurace pro konvenční velikosti forem do 160 mm (diagonálně až do 205 mm čistého prostoru mezi nosníky) stejně jako speciální držák forem o rozměrech 75 x 75 mm pro mikro formy od mnoha vyhlášených výrobců. Specialista na vstřikovací stroje s maximální uzavírací silou 1 250 kN na svém stánku představí oba designy stroje BOY XS E. Co se týká aplikačních technologií, další výhodou BOY XS E je 25 mm výškově nastavitelná vstřikovací jednotka, která umožňuje decentralizované vstřikování.

Na K 2022 bude BOY XS E prezentován s novou vizualizací obrazovky. Systém ALPHA 6 se zobrazuje ve formátu 16:9 a je vybavený přídavnými funkcemi, jako je individuálně nastavitelná (Widget) knihovna stejně jako modifikovaná prezentace symbolů uživatelského rozhraní. S touto novou vizualizací nebudou mít uživatelé ovládacích systémů předchozích strojů BOY vůbec žádné problémy, protože základní koncept zůstal zachovaný. Příklad-sady údajů z předchozího systému Procan ALPHA 4 jsou kompatibilní pro přesun do nového systému ALPHA 6.

Vybavení stroje BOY XS E doplňuje rozvodný systém chladicí vody s digitálním měřákem toku; do budoucna se bude nabízet jako standardní vybavení všech vstřikovacích strojů BOY. Rozvodný systém chladicí vody je možné opčně rozšířit a může být dovybaven záznamem teploty. Tyto údaje mohou být nahrávány také do souboru procesních údajů ovládacího systému. Opčně lze zaintegrovat i zástrčku (trojitou).

Prostorově nenáročné integrace vyjímače vtoků pod ochranným krytem je součástí variabilního vybavení, stejně jako zadní vyjímací manipulátor s transportem vyrobených dílů, plánovaný pro prezentaci na K 2022. Na stánku výrobce BOY bude jeden ze dvou strojů BOY XS E z materiálu NAS 30 vyrábět kalíšek na vejce. Kalíšky se vyjmou z formy pomocí manipulátoru a umístí se na dopravníkový pás. Druhý BOY XS E s designem desek pro mikro formy (držák formy 75 x 75 mm) bude vyrábět montážní svorník z materiálu PP.

Po 13leté éře stroje BOY XS představuje úspěšný výrobce strojů střední velikosti v pravý čas. BOY XS E splňuje stupňující se požadavky na vyšší efektivitu, energetickou úspornost a na udržitelný design, šetřící zdroje.

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info