Plastujte s námi na MSV

Plastujte s námi na MSV

Ve dnech 10.-13. října 2023 se koná již 64. ročník nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu ve střední Evropě – Mezinárodní strojírenský veletrh. Tento ročník se bude orientovat především na digitalizaci ve výrobě, která se právem řadí mezi klíčové inovační trendy. Dalším tématem bude například systém oběhového hospodářství.

Naše společnost 1.PLASTCOMPANY, která se specializuje na dodávku, montáž a servis strojně-technologických zařízení pro zpracování plastů a jejich recyklaci, se po loňské přestávce opět vrací mezi vystavovatele. Tradičně nás naleznete v hale G1, a to na stáncích 19 a 20.

Mezi naše hlavní atrakce se letos zařadí vstřikovací lis BOY 35 E VV s periferními zařízeními. Pro lis BOY 35 E VV je charakteristické jeho vertikální uspořádání. Lis disponuje uzavírací silou 350 kN a lze jej osadit celou škálou plastifikačních jednotek s různými průměry šneků. Patentovaný řídicí systém Procan ALPHA® 4 zaručuje absolutní preciznost a opakovatelnost; lis je velmi jednoduchý na obsluhu.

Hladký a rychlý průběh výrobního procesu letos zákazníkům předvedeme při produkci momentového imbusového klíče z polyamidu, vyztuženého skleněnými vlákny.

Materiál se nejprve dopraví malým venturi nasávačem do sušičky QIP CD7, která pracuje na principu sušení stlačeným vzduchem. Tato sušička je velmi kompaktní, vyznačuje se nízkými provozními náklady, optimalizovaným designem, který umožňuje její případné umístění i přímo na výrobní stroj. Sušicí výkon je v případě námi zpracovávaného polyamidu 1,15 kg za hodinu.

Vysušený materiál je dále druhým venturi nasávačem – také od německého výrobce qip GmbH – veden dále do stroje. Tyto venturi nasávače jsou určené pro přepravu materiálů na krátké vzdálenosti. Mohou být i připojené a ovládané rovnou ze sušičky.

Materiál se potom už dostává do šneku vstřikolisu, kde se dále zpracovává. Kovové zálisky budoucích imbusových klíčů jsou pak prostřednictvím operátora vloženy do formy vstřikolisu, kde jsou následně obstříknuty roztaveným plastem, který vyformuje rukojeť klíče. Po vychladnutí jsou rovněž za pomoci operátora vyňaty z formy již v podobě hotového výrobku.

Roli operátora lze plně nahradit kloubovým robotem, který může být dodán spolu se vstřikolisem jako jeho originální součást.

Dalším zástupcem sušicí a nasávací techniky bude německý výrobce Gerco Technik GmbH. Představí svou technologii prostřednictvím sušičky Gerco GTT 101 EST se zásobníkem o objemu 100 litrů. Sušicí kapacita má rozsah mezi 18 až 65 kg za hodinu. Nasávač granulátu GDF uni je použitelný i pro materiály s obtížným tokem. Disponuje dvoulitrovým zásobníkem a přepraví až 200 kg granulátu za hodinu.

Mezi vystavenými exponáty nemohou chybět ani dávkovací zařízení od společnosti Movacolor určené k dávkování granulátů, mikrogranulátů ale i drti. Reprezentativní model gravimetrického dávkovače MC Balance bude vystaven samostatně, aby si jej návštěvníci mohli prohlédnout ze všech stran. Dávkovací kapacita tohoto konkrétního zařízení se pohybuje v rozmezí od 0,07 kg až do 180 kg materiálu za hodinu. Dávkovač MC Balance představíme společně s produkty francouzské společnosti SISE. Konkrétně jde o multizónový regulátor horkých vtoků MV3, který je (při použití vhodné power karty) schopný regulovat až 40 zón., a o zařízení GC Access 6, řídící proces sekvenčního vstřikování. GC Access 6 může řídit až 32 trysek, a to dle času, polohy šneku nebo senzorů ve formě.

Mezi naše oblíbené exponáty tradičně patří nožové mlýny Wanner, nezbytný recyklační pomocník každého výrobce plastových produktů. Návštěvníkům ukážeme mlýny dva: Wanner E 35.40-AWanner C17.31f.

Mlýn E 35.40-A patří již mezi větší mlýny, je určený především pro centrální mletí vtokových soustav a zmetkových dílů. Jeho maximální výkon je 250 kg/h. Je osazený 6 rotorovými noži s V-řezem pro lepší vtahování mletých dílů, má zvukoizolační kabinu a je velmi dobře přístupný – mlecí komora se dá snadno rychle otevřít a vyčistit. Tyto mlýny se vyznačují celou škálou kombinací různých tvarů násypek a podstavců, s možností připojení na cyklónové odsávací zařízení, nebo sběrem drtě do zásobníku.

Mlýn C17.31f je oproti tomu malý a kompaktní, s minimální zastavěnou plochou. Je osazený 12 rotorovými noži, maximální hodinový výkon je 30 kg. Využívají se zejména pro in-line recyklaci vtokových soustav a menších zmetkových dílů.

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info