Plastpol - Dr. Boy na stánku 1.PLASTCOMPANY

Plastpol - Dr. Boy na stánku 1.PLASTCOMPANY

Zajímavé „live“ aplikace vstřikolisů BOY jistě zaujmou mnoho návštěvníků veletrhu Plastpol v polských Kielcích (23. – 26.května). Zástupce BOY, společnost 1.PLASTCOMPANY, která pro BOY na polském plastikářském trhu pracuje úspěšně již mnoho let, si je jistá, že prezentace na této mezinárodní události bude úspěšná i v roce 2023.

Hybridní BOY 80 E bude v kombinaci s manipulátorem BOY LR 5 vyrábět polypropylenové (PP) dárkové krabičky. Slovo hybridní v názvu stroje indikuje na opční servo elektrickou vstřikovací jednotku. Jde o speciálně vyvinutou jednotku o velikosti SP170, vstřikovací a dávkovací pohyby se řídí elektromechanicky pomocí dvou servo motorů. Rotační a axiální pohyby vstřikovací jednotky provádějí dva servo motory, které jsou kompletně separované od hydrauliky stroje. Nezávislá činnost vstřikovací jednotky je výhodná obzvláště pro krátké časy cyklu a vyšší objem dávkování. Hybridní BOY 80 E s uzavírací silou 800 kN a kompaktní zastavěnou plochou 4 m2 názorně návštěvníkům Plastpolu demonstruje, jak může lineární manipulační systém BOY LR 5 šetřit místo, pokud se umístí přímo na vstřikovací stroj. V kombinaci s povinnou bezpečnostní brankou BOY předvede plně automatizovaný proces na zastavěné ploše necelých 9 m2.

Na novém BOY XS E se budou vyrábět kalíšky na vejce z průhledného NAS 30, které integrovaný pneumatický manipulační systém umístí na malý dopravníkový pás. Nový BOY XS E – designový následovník veleúspěšného BOY XS – je nyní vybaven ověřeným servo pohonem série strojů E. Energetická efektivita, vysoká dynamika a extrémně hladký chod charakterizují tento kompaktní vstřikovací stroj s uzavírací silou 100 kN. BOY XS E prokazuje svoje silné stránky hlavně v mikrovstřikování a bezvtokové výrobě ve vstřikování s jednou kavitou. Nový model stroje BOY je opčně k dispozici se dvěma rozdílnými konfiguracemi uzavíracích desek. Standardní verze pro konvenční velikosti forem do 160 mm (diagonálně do 205 mm světlé šířky mezi sloupky) stejně jako speciální držák formy 75 x 75 mm pro mikro formy mnoha známých výrobců standardních forem. Už ve standardní verzi přichází BOY XS E se vstřikovací jednotkou, kterou lze výškově nastavit až o 25 mm, což umožňuje decentralizované vstřikování.

Třetím strojem na stánku BOY je BOY 35 E VV, automatický obstřikovací stroj s vertikální uzavírací a vstřikovací jednotkou. BOY 35 E VV ve svém základním konceptu odpovídá horizontálnímu stroji – pouze vstřikovací a uzavírací jednotka je naaranžována vertikálně pootočením o 90 °. Spodní uzavírací deska je na všech obstřikovacích automatech BOY pevná, což zabraňuje vkládaným dílům sklouznout během uzavíracího procesu. Hmotnost vstřiku až 69,5 g (PS) pro velmi precizní aplikace, kompaktní rozměry, spousta volného místa na rámu stroje pro umístění periferií a možnost použít i menší vstřikovací jednotky – proto je BOY 35 E VV ideálním řešením pro plně automatické vstřikování.

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info