Dr. Boy premiéry představené na Fakumě 2021


Po více než dvouleté pauze se konečně opět konal veletrh plastikářského průmyslu. Na Fakumě Boy přilákal mnoho návštěvníků představením hned čtyř premiér, stejně jako zajímavými aplikacemi. Jako největší vstřikolis z produktového programu se uvedl BOY 125 E s uzavírací silou 1 250 kN a zastavěnou plochou pouhých 5,2 čtvereční metry. BOY 125 E zapůsobil svým výkonem a kompaktností. Na Fakumě byl poprvé předveden elektromechanický vyhazovač. Mezi výhody patří funkčnost nezávislá na hlavním pohonu vstřikovacího stroje, stejně jako precizní nastavení dráhy a synchronizace uzavírací desky, vyhazovače a manipulačního pohybu. Atraktivní aplikace, uvedené na veletrhu, představují interakci vstřikovacího stroje a integrovaného lineárního robota LR5. Navzdory své vysoké komplexitě udivuje tento plně automatický systém svou kompaktností. Odpovídající ochranný kryt je stejně tak nedílnou součástí škály výkonů robota LR 5, tak jako opce jednoduché integrace periferních zařízení, jako je například potisková stanice, dopravníkový pás a další. Prostřednictvím stroje BOY 25 E výrobce představil jeden z nejúspěšnějších modelů ze své produktové řady. Od roku 1968 se těchto strojů prodalo po celém světě více než 25 000. Současný vstřikovací stroj má uzavírací sílu 250 kN. Pneumatický odnímací manipulační systém, který je plně integrovaný pod ochranný kryt, vyjímá díly z formy a pokládá je na integrovaný dopravníkový pás. Manipulační systém je řízený ovládacím systémem Procan Alpha.

Díky premiéře softwaru Moulding Assist nalezla rostoucí digitalizace vstřikování velmi praktickou implementaci pro mnoho uživatelů. Asistenční systém je možné aktivovat přímo na vstřikovacím stroji. Softwarový program Moulding Assist nabízí řešení, která pomáhají eliminovat výskyt závadných dílů ve výrobním procesu. Systém krok po kroku nabízí opravná měření, která vedou k eliminaci poruchy. Je možné přidat všechna řešení. Asistenční systém je možné zobrazit přes gateway přímo na ovládacím systému stroje nebo na jakémkoli mobilním zařízení přes internetový vyhledávač. Přes ovládací terminál stroje je také možné přejít na webovou stránku BOY s technickými údaji stroje a užitečnými uživatelskými nástroji. Spojte se se svým strojem BOY online přes internet. Díky slash sticku BOY žádný problém. Ovládací systém stroje je přístupný přes hot spot a bezdrátový log stick z jakéhokoli koncového zařízení, kompatibilního s webem, jako například z tohoto tabletu. Alternativně je zde také jednoduchá možnost integrace do stávající zákazníkovy sítě, zejména kvůli vzdálené údržbě vstřikovacího stroje. Nová propojitelnost vstřikovacích strojů Boy nabízí přesvědčivé výhody. Přes stabilní internetové připojení se můžete se strojem spojit online kdekoliv a kdykoliv. V současnosti ještě stále hudba budoucnosti, ale možná se součástí ovládacího systému stroje jednou stane i ovládání hlasem, což Boy působivě na Fakumě předvedl. Čtvrtou veletržní premiérou, kterou BOY na Fakumě 2021 představil, je digitální průtokoměr. Nastavený průtok se digitálně zaznamenává a zobrazuje se na ovládacím displeji. Je možné si nastavit, zobrazit, monitorovat i ukládat cílové objemy a tolerance. Jako opce je k dispozici teplotní displej, monitorující výrobní údaje.

Manuální otáčení řídicích kol rozvaděče vody již také není nutné.

Díky svému odvážnému a úspěšnému vystoupení na Fakumě 2021 Boy zdůraznil svůj inovativní potenciál, zejména díky technologiím, které jsou efektivnější a více digitalizované. 

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info