BOY opět připravuje silnou prezenci na K 2022

BOY opět připravuje silnou prezenci na K 2022

Hlavními tématy mezinárodně orientovaného veletrhu K 2022, který se koná v Düsseldorfu ve dnech 19. až 26. října 2022, jsou digitalizace, cirkulární ekonomika a ochrana klimatu.

BOY se jako obvykle ujme příležitosti a tematicky přispěje dvěma veletržními premiérami; na svém stánku A 43 v hale 13 představí také další zajímavé aplikace. „Doufáme, že tento rok na našem stánku budeme moci opět přivítat velký počet návštěvníků – zejména naše zákazníky a zájemce o naše produkty, a to jak ze zahraničí, tak domácí,“ zahajuje Alfred Schiffer svoje sdělení o plánované prezentaci tohoto specialisty na vstřikovací stroje s uzavírací silou do 1 250 kN. Dle prvních vyjádření veletržního týmu bude devět vstřikovacích strojů na stánku BOY doplněno dalšími čtyřmi stroji na stáncích partnerských společností.

Digitalizace a narůstající síťování plastikářského průmyslu jsou jedním z klíčových témat veletrhu K 2022. BOY se tématu drží a svým veletržním návštěvníkům nabídne celou škálu inovativních technologií.

Novou součástí digitalizačního balíčku BOY je ALPHA 6. Ovládací systém stroje na obrazovce formátu 16:9 je vybaven přídavnými funkcemi, stejně jako novou vizualizací a symbolikou.

Po premiéře na K 2022 bude nynější systém Procan ALPHA ® 4 krok za krokem nahrazen systémem ALPHA 6.

Dalšími klíčovými oblastmi na K 2022 jsou cirkulární ekonomika a ochrana klimatu. BOY má ve své produktové řadě extrémně energeticky efektivní vstřikolisy série E, které napomáhají aktivní ochraně klimatu a udržitelnosti. Ve srovnání se staršími technologiemi dosahují výrazné úspory energie, a tím snižují tvorbu emisí CO2.

Dále BOY představí „vlastnoručně“ vyvinutý a vypracovaný nový rozvodný systém chladicí vody, který se v budoucnu bude u všech vstřikolisů nabízet jako standard. Nastavený průtok se digitálně zaznamenává a zobrazuje se na displeji stroje. Nastavit, zobrazit a monitorovat lze i cílová množství a tolerance. Opčně je k dispozici zobrazování teploty s monitoringem výrobních údajů.

Opčně je k dispozici také elektromechanický vyhazovač. Oproti předchozím hydraulickým vyhazovačům nabízí elektromechanická verze režim se synchronizovanými pohyby vyhazovače, který není závislý na hlavním pohonu. Na veletržním exponátu BOY 125 E se elektromechanický vyhazovač bude pohybovat synchronně s úchopnou paží manipulačního systému BOY LR 5. Stejně tak je zásadní možnost otevření formy v opačném směru synchronně s pohybem vyhazovače; díl při vyjímání z formy neprojde žádnou horizontální akcelerací.

Prostřednictvím elektromechanické vstřikovací jednotky (eSP) BOY nabízí pro své vstřikolisy velmi zajímavou hybridní verzi. Primární výhodou elektromechanicky poháněné jednotky je možnost simultánních pracovních postupů. Rotační a axiální pohyby nové elektromechanicky poháněné jednotky probíhají pomocí dvou servomotorů nezávisle na hydraulice stroje. To je výhodné zejména u krátkých časů cyklů a velkých objemů dávkování. S opčním druhým servočerpadlem lze simultánně řídit a provádět všechny další pohyby.

Na téma narůstající úrovně automatizace v tomto průmyslovém odvětví BOY na svém stánku představí mnoho exponátů s integrovanými manipulačními prvky. Zatímco manipulační jednotky BOY LR se používala zejména pro vyjímání dílů z formy, BOY na veletrhu K 2022 předvede, že se tato jednotka dá použít i pro jiné aplikace. V interakci s obstřikovacím strojem BOY 35 E VV a s přídavným vstupním terminálem, stejně jako s manipulátorem LR 5 a další montážní automatizací se vložené kovové díly zastříknou do rukojeti ve tvaru T, manipulátor LR 5 je vyjme z formy a předá montážní automatizaci.

Zde se do plastové rukojeti vloží bity, individuálně vybrané návštěvníky. LR 5 umístí hotové sady na dopravní pás a zákazník poté obdrží svou individuálně zkompletovanou sadu. 

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info