KraussMaffei RimStar Smart

KraussMaffei RimStar Smart

Firma 1.PLASTCOMPANY, spol. s r.o. jako dlouholetý výhradní zástupce společnosti KraussMaffei Technologies GmbH v oblasti dodávek reakčních licích strojů na českém a slovenském trhu Vám touto cestou prezentuje novou řadu vysokotlakých směšovacích strojů pro zpracování dvoukomponentních PUR systémů.

Nový RimStar Smart od KraussMaffei pro profesionální zpracování polyuretanu:

  • kompletně nově navržený RimStar Smart
  • zastavěná plocha dávkovacího stroje pouhých 4,8 m 2
  • mobilní dotykový panel pro flexibilní umístění
  • intuitivní obsluha také přímo na směšovací hlavě

Nový směšovací a navažovací stroj RimStar Smart s nejmenší zastavěnou plochou v tomto výrobním segmentu měl svou premiéru před světovými profesionály z oboru PUR na online eventu HEY!TALK. Chytré řešení od KraussMaffei pro profesionální zpracování polyuretanu zaujme zastavěnou plochou dávkovacího stroje o výměře pouhých 4,8 m2, novým obslužným konceptem s mobilním ovládacím panelem, intuitivním uživatelským rozhraním a přídavným dotykovým panelem na směšovací hlavě. Zaujmou také opce, jako např. volně umístitelný výložník směšovací hlavy.

„KraussMaffei je partner, kterého hledáte, partner, který rozumí vašim požadavkům a nabídne řešení na míru“, shrnuje v jedné větě Dr. Volker Nilles, výkonný viceprezident oddělení New Machinery v KraussMaffei. To se týká i nového RimStar Smart. 

Požadavky trhu nastavují standard

O úspěchu společnosti v oblasti zpracování PUR dnes rozhoduje flexibilita a efektivita. Požadavky tradičních zákazníků např. z automobilového průmyslu jsou na ústupu. Narůstající požadavky jednotlivých zákazníků ve spotřebním světě vyvolávají potřebu vyrábět v menších sériích a „na míru“. Zároveň narůstá i tlak na výrobní náklady. Proto musí být směšovací a dávkovací stroj především cenově efektivní a odpovídat nárokům skutečného života, musí se více orientovat na to, co je skutečně nutné, a jasně stanovit, co je pouze volitelné.

Premiéra na HEY!TALK

KraussMaffei má na tyto změny na trhu odpověď – je to nový RimStar Smart. Po kompletní úpravě byla tato série nově představena zpracovatelům PUR. A protože byly veletrhy kvůli situaci s COVID-19 zrušeny a online eventy nabízejí účastníkům mnoho výhod, „HEY!TALK RimStar Smart a více“ byl slavnostním zahájením nového kanálu KraussMaffei, jehož prostřednictvím bude oslovovat zákazníky.

Minimální zastavěná plocha a technologie splňující požadavky skutečného života

Jako nástupní model rodiny ověřených směšovacích a dávkovacích strojů KraussMaffei je nový RimStar Smart přizpůsoben především požadavkům skutečného života, pokud pomineme cenově efektivní výrobu. Nabízí i opce pro konfigurace přesně dle vašich potřeb. To znamená, že se jedná o stroj vhodný pro sériovou výrobu, pro výrobu malých šarží s minimální automatizací, a dokonce i pro manuální vypěňování. Dobrá standardizace umožňuje krátkou dodací lhůtu – pouhých osm týdnů, což našim zákazníkům napomáhá zvýšit jejich tržní příležitosti.

Kompaktní, flexibilní, uživatelsky přátelský

Se zastavěnou plochou 4,8 m2 se RimStar Smart vejde do každé škvíry. Mobilní ovládací jednotka s kolečky, vybavená 12" skleněným dotykovým displejem poslední generace umožňuje flexibilní obsluhu. Komfort a řízení výroby má nyní „říz“ díky nejmodernějšímu a intuitivnímu uživatelskému rozhraní a díky novému panelu na směšovací hlavě s přídavným 4" barevným dotykovým displejem a odpočítáváním vstřiků. Opční výložník je otočný a délkově nastavitelný. Také se může umístit buď před stroj nebo po straně stroje. To přináší více flexibility. Výběr ověřených směšovacích hlav prémiové kvality, různé velikosti denních nádrží a čerpadel a velkorysá nabídka opčního vybavení otevírá dveře pro aplikace v různých výrobních prostředích.

Investice ověřená budoucností

RimStar Smart se hodí do prostředí digitální výroby. Design uživatelského rozhraní je intuitivní. Obrazovky s menu zobrazují nejdůležitější parametry v jednom pohledu a konfigurovatelná nástrojová lišta s rychlým přístupem zefektivňuje každodenní práci. „Chytré“ rozhraní také může na přání propojovat technologie ve výrobě a automatizaci. Opční řídicí systém výkonu ClosedLoop zajišťuje vysokou kvalitu výrobků. Přídavné rozhraní RFID pro rozeznávání formy umožňuje extrémně efektivní práci. A díky SmartAssist je KraussMaffei schopen v případě potřeby servisu poskytnout rychlou a odbornou podporu – ať online nebo na místě.

Komplexní konzultace od samého začátku

KraussMaffei vnímá orientaci na zákazníka jako 360 °balík. „Zkonzultujeme s vámi cokoliv. Od první myšlenky po speciální řešení servisních požadavků“, říká Philipp Zimmermann, ředitel prodeje RPM a automatizace. Mnohaleté zkušenosti prémiového dodavatele reakčních, vstřikovacích a extruzních technologií a automatizace v plastikářském průmyslu, velkoryse vybavený TechCenter pro vývoj a ověřování výrobků – z tohoto hlediska nabízí KraussMaffei mnohem více než jen standard.

Pokud budete mít zájem o bližší informace, možnosti financování, servisu, školení a jiných dnes standardních služeb, kdykoliv se můžete na naši firmu 1.PLASTCOMPANY, spol.s r.o. obrátit. 

Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info