BOY po Fakumě 2018 rozšiřuje svůj výrobní program

BOY po Fakumě 2018 rozšiřuje svůj výrobní program

Svou světovou premiéru si na veletrhu Fakuma 2018 odbyl nový velký vstřikovací automat s typovým označením BOY 125 E.

Jak došlo k rozšíření výrobního programu? V minulých letech se v oblasti multikomponentních vstřikolisů objevilo mnoho inovací. Také je k dispozici mnoho programů a rozhraní, stejně jako čtyři rozdílné vstřikovací jednotky od SP 11 po SP 370 s (teoretickým) maximalním objemem zdvihu až 280 cm3.

Vstřikolisy BOY 2C XS, BOY 2C S, BOY 2C M a BOY 2C L jsou často využívány s mnoha cizími stroji. Doposud se na jednom stroji používalo až šest vstřikovacích jednotek. Používané formy byly obyčejně o něco větší než u standardních aplikací. Na žádost mnoha zákazníků vyvinul BOY nový stroj, který má světlou vzdálenost mezi nosníky 470 mm, namísto původních 430 mm. Navíc se maximální odstup desek zvýšil na 825 mm. K dispozici je tedy více prostoru, například pro použití otočných talířů.

Další výhodou tohoto nového designu je o 25 % vyšší uzavírací síla, což znamená, že stroj disponuje uzavírací silou 1250 kN. Nový BOY 125 E ale vychází z léty prověřeného konstrukčního a technologického konceptu BOY.

BOY 125 E, který bude plně zaveden do výroby na jaře 2019, na Fakumě ukázal zajímavou dvoukomponentní aplikaci. Ve spojení s BOY 2C S se šálky, vyráběné z NAS 30, nejprve vstříknou, a ve stejné formě jsou pak vnitřní stěny obstříknuty TPE pomocí přídavného vstřikovacího agregátu BOY 2C S. Úchopná hlava manipulačního robotu BOY LR 5 přemístí předstříknuté šálky do formy, vyjme hotové dvoukomponentní díly a položí je na dopravníkový pás v ochranném krytu automatické buňky LR 5.

Mimochodem – novinky z veletrhu

BOY poprvé představil také teleskopické provedení robota LR 5. Kompaktní lineární manipulace, namontovaná na BOY 35 E, je vhodná zejména do výroben s nízkým stropem. Vertikální dráha může být díky teleskopickému ramenu snížena na minimum. Dlouhodobá poziční přesnost této manipulace je ± 0,1 mm.

BOY na svém stánku předvedl celkově tři roboty LR 5 s rozdílným designem. Tím BOY prokazuje svou efektivitu také v automatizaci svých vstřikovacích automatů. Produktová linie BOY „Automatizace“ obsahuje kromě lineárních robotů také mnoho individuálních sběrných a vyjímacích automatizací, které se mohou namontovat úsporným způsobem pod ochranný kryt. Manipulačními automatickými systémy BOY lze vybavit i konkurenční stroje.

BOY125E