Novinky

Výprodej skladových zásob – temperační zařízení SISE!

549_Water_temperature_controller_90_C_SISE_Type_95E9-18IE3_1

Technické parametry – temperační zařízení 95E9IE3:

– médium: voda
– max. teplota: 90°C
– topný výkon: 9 kW
– rozměry: 811 x 328 x 540 mm (d x š x v)
– plníci objem: 16 l
– chladícií výkon: 30 kW (při teplote vody 10°C  a max. procesní teplote)
– max. průtok: 60 l/min
– včetně rozdelovače pro 3 okruhy

Cena:

– základní cena nového zařízení: 2 050,00 €
– speciální výprodejová cena: 1 650,00 €!
Cena je DAP Brno bez DPH.
Zařízení bylo použito pouze na testovací a předvádzací účely (veletrhy).

Dostupnost:

– skladem vo Veverských Knínicích (ČR)

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Jana Babničová, +420 533 433 691; j.babnicova@1plastcompany.cz

BOY po Fakumě 2018 rozšiřuje svůj výrobní program

BOY po Fakumě 2018 rozšiřuje svůj výrobní program

Svou světovou premiéru si na veletrhu Fakuma 2018 odbyl nový velký vstřikovací automat s typovým označením BOY 125 E.

Jak došlo k rozšíření výrobního programu? V minulých letech se v oblasti multikomponentních vstřikolisů objevilo mnoho inovací. Také je k dispozici mnoho programů a rozhraní, stejně jako čtyři rozdílné vstřikovací jednotky od SP 11 po SP 370 s (teoretickým) maximalním objemem zdvihu až 280 cm3.

Vstřikolisy BOY 2C XS, BOY 2C S, BOY 2C M a BOY 2C L jsou často využívány s mnoha cizími stroji. Doposud se na jednom stroji používalo až šest vstřikovacích jednotek. Používané formy byly obyčejně o něco větší než u standardních aplikací. Na žádost mnoha zákazníků vyvinul BOY nový stroj, který má světlou vzdálenost mezi nosníky 470 mm, namísto původních 430 mm. Navíc se maximální odstup desek zvýšil na 825 mm. K dispozici je tedy více prostoru, například pro použití otočných talířů.

Další výhodou tohoto nového designu je o 25 % vyšší uzavírací síla, což znamená, že stroj disponuje uzavírací silou 1250 kN. Nový BOY 125 E ale vychází z léty prověřeného konstrukčního a technologického konceptu BOY.

BOY 125 E, který bude plně zaveden do výroby na jaře 2019, na Fakumě ukázal zajímavou dvoukomponentní aplikaci. Ve spojení s BOY 2C S se šálky, vyráběné z NAS 30, nejprve vstříknou, a ve stejné formě jsou pak vnitřní stěny obstříknuty TPE pomocí přídavného vstřikovacího agregátu BOY 2C S. Úchopná hlava manipulačního robotu BOY LR 5 přemístí předstříknuté šálky do formy, vyjme hotové dvoukomponentní díly a položí je na dopravníkový pás v ochranném krytu automatické buňky LR 5.

Mimochodem – novinky z veletrhu

BOY poprvé představil také teleskopické provedení robota LR 5. Kompaktní lineární manipulace, namontovaná na BOY 35 E, je vhodná zejména do výroben s nízkým stropem. Vertikální dráha může být díky teleskopickému ramenu snížena na minimum. Dlouhodobá poziční přesnost této manipulace je ± 0,1 mm.

BOY na svém stánku předvedl celkově tři roboty LR 5 s rozdílným designem. Tím BOY prokazuje svou efektivitu také v automatizaci svých vstřikovacích automatů. Produktová linie BOY „Automatizace“ obsahuje kromě lineárních robotů také mnoho individuálních sběrných a vyjímacích automatizací, které se mohou namontovat úsporným způsobem pod ochranný kryt. Manipulačními automatickými systémy BOY lze vybavit i konkurenční stroje.

BOY125E

Poděkování za návštěvu na MSV 2018

Vážení zákazníci, kolegové, spolupracovníci,

co nejsrdečněji Vám děkujeme za návštěvu stánku naší společnosti 1.PLASTCOMPANY  na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2018 v Brně.

Velmi si vážíme dosavadní spolupráce a těšíme se nejen na spolupráci budoucí, ale i na další brzká a příjemná setkání.

Team 1.PLASTCOMPANY

_TS_0162

DSCF0160

 

 

BOY slaví výročí a rozdává dárky

BOY slaví svůj 50. hospodářský rok s vyznamenáním

Pár týdnů před koncem svého účetního roku, 31. března 2018, obdržel výrobce strojů BOY čestné vyznamenání. Průmyslová a obchodní komora v Koblenzi odevzdala rodinnému podniku Dr. Boy GmbH & Co. KG k jeho 50letému výročí Certifikát cti. Fabian Göttlich z regionálního úřadu IHK v Neuwiedu (na obrázku vpravo) předal toto vyznamenání Alfredu Schifferovi, jednateli celosvětově působící společnosti.

50_Jahre_BOY

Předání vyznamenání společnost BOY. V pozadí vstřikovací automat z prvního roku výroby.

Od roku 1968 představil BOY značný počet technických vylepšení a přinesl na trh mnoho nových produktů. Historickým milníkem společnosti BOY je jistě BOY 15, kterým v roce 1968 vše začalo. Max Schiffer tento stroj vyvinul, protože se na tehdejším německém trhu žádný takový produkt nenacházel. Velikost šnekopístové plastifikace, která se do té doby používala jen u větších strojů, byla přizpůsobena menšímu stroji. Základem vstřikovacích automatů BOY je plně hydraulický uzavírací systém. Produktové portfolio začíná uzavírací silou 150 kN, a kontinuálně pokračuje uzavíracími silami 300, 500, 800 a 1 000 kN. V roce 2008 se začaly používat modernía energeticky úsporné servoelektrické pohony. BOY nasadil tutu pohonnou technologii jako první německý výrobce strojů na zpracování plastů. Efektivita vstřikovacího procesu vzrostla ještě více díky technologii EconPlast, kterou BOY vyvinul a patentoval v roce 2013. Tato technologie umožnila výrazně efektivnější a šetrnější plastifikaci zpracovávaného materiálu.

Představení mikroprocesorového řízení v roce 1982 otevřelo zcela novou cestu k obsluzea ovládání strojů. Postupný vývoj až k ovládací sérii Procan – která se nyní využívá již pátou generaci – nabízí intuitivní ovládání přes dotykovou obrazovku a moderní posunkové funkce.

Při svém zaměření na rozsah uzavírací síly do 1 000 kN nabízí BOY celou škálu efektivních modelů. Přes malý BOY XXS s 63 kN, modelovou řadu BOY 22 / BOY 25 s více než 25 000 vyrobenými stroji, čtyřsloupkové kompaktní stroje BOY 35, až po BOY 60. Aktuální top model BOY 100 E s uzavírací silou 1 000 kN představuje horní hranici. Vývojem vertikálního obstřikovacího automatu několik let po založení společnosti získal BOY výbornou reputaci po celém světě.

Úspěšný vlastní vývoj nezávisle pracujícího přídavného vstřikovacího agregátu (BOY 2C XS až BOY 2C L) vytvořil z konvenčního vstřikolisu cenově ekonomicky výhodný vícekomponentní výrobní stroj. BOY má také odpověď na stále stoupající úroveň automatizace. Vlastní vyvinuté manipulační zařízení BOY LR 5 představuje vedle vstřikovacího automatu druhou výrobní linku BOY. Tento lineární robot přebírá mnoho automatizačních funkcí, jako např. vyjímání a třídění dílů z formy vstřikolisu nebo vkládání rozpracovaných dílů.

Za 50 let se mnoho změnilo, říká Alfred Schiffer. Ovšem cílevědomost, se kterou tenkrát zakladatel firmy Max Schiffer začínal, stále definuje práci zaměstnanců BOY ve vývoji a výrobě, stejně jako v administrativě, prodeji a v péči o zákazníka. V plastařské branži si značka BOY užívá vysoké reputace. Vedle výrobního závodu v Neustadt-Fernthalu a sesterské společnosti v USA spolupracuje s firmou BOY po celém světě okolo 60 nezávislých prodejních partnerů se specialisty na vstřikovací automaty s uzavírací silou do 1 000 kN.

V jubilejním roce 2018 „něco extra“ zdarma

V těchto dnech připravuje BOY pro své německé i zahraniční zákazníky speciální poděkování:„V roce našeho firemního jubilea zabalíme ke každému vstřikovacímu automatu BOY speciální dárek. Dárek obsahuje pět opcí zdarma pro ty zákazníky, kteří si objednají stroj v období od 1. července do konce našeho jubilejního roku“, říká Alfred Schiffer. Jedná se konkrétně o tyto opce:

  • Rozhraní pro zajištění desek vyhazovače
  • Čtyři volně programovatelné vstupy a výstupy
  • Balíček rozhraní
  • Výstup relé během plastifikace
  • Olejová náplň stroje

Inovativně do budoucnosti

Digitalizace plastařské branže – vzrůstající požadavky na výrobce v rámci Industrie 4.0, digitální zesíťování strojů a jejich vývoj směřuje k Umělé Inteligenci (UI) – BOY je dobře připraven. BOY

i nadále udává trend v celosvětovém plastikářském průmyslu. Aktuální motto „Inovativně do budoucnosti – vstřikování BOY“ je neustále implementováno do nových konceptů a řešení.

IMG na show DKT 2018

IMG 1

Po velkém úspěchu na veletrhu Milan Plast 2018 se společnost IMG představí na show DKT 2018 v Nürnbergu,      kde bude mít čest představit 2 vstřikolisy na pryž.

       První stroj se řadí do série GUM, s Hydro-block horizontálním uzavíráním & horizontálním vstřikováním s recipročním šnekem.

Stroj je plně zautomatizován pro výrobu těsnění O-RING díky dvojitému kartáči, který odstraňuje vyrobené díly a přesouvá je do zásobníku stroje.

Druhý stroj patří do série MCV a je to kompresní stroj s pístovým uzavíracím systémem shora dolů.

Uzavírací síla 3500kN se střední a spodní deskou, které se mohou vysunout směrem k obsluze stroje.

Rozměr ohřevných desek je 700x600mm.

 Pro více informací se, prosím, spojte s naším prodejním oddělením nebo navštivte:

https://www.dkt2018.com/en/trade_exhibition.html

http://www.imgmacchine.it/news/?lang=en

PROSÍM, navštivte náš stánek v NÜRNBERGU

2. – 5. července 2018

Hala 12 Stánek 137

IMG small