Infocentrum

BOY XXS přesně splňuje téma výroční konference VDI       

„Trvalé využití materiálů“ a „Efektivní využití výrobních zdrojů“ jsou dvě hlavní témata výroční konference o vstřikování VDI. Ve dnech 11. a 12. února 2020 se BOY představí v kongresové hale v Baden-Badenu se svým nejmenším vstřikovacím automatem. BOY XXS vyrábí plastové díly ze speciálního biomateriálu, který se v zemi beze zbytku rozloží.

Vedle bezproblémového zpracování takového materiálu na stroji BOY se strojní i pohonný koncept BOY XXS plně soustředí na efektivní využití výrobních zdrojů. Díky servomotorickému pohonu čerpadla spotřebuje tento velmi kompaktní vstřikovací automat (zastavěná plocha 0,89 m2 a díky opčním kolečkům flexibilně použitelný) s uzavírací silou 63 kN pouze minimum energie. Stroje, instalované pro průmyslovou sériovou výrobu, disponují volně převislým dvoudeskovým uzavíracím systémem, stejně jako šnekovou plastifikací od 8 do 18 mm na principu „First in – First out“. Rozličné plastové díly do hmotnosti 13,9 g se díky o 50 % zvýšenému objemu zdvihu vyrábí velmi precizně. Zejména bezvtoková výroba dílů prostřednictvím specifické bezvtokové trysky BOY na cenově nenáročné jednootiskové formě završuje strojní koncept z hlediska co největšího šetření zdrojů.

BOY_XXS

 

 

Kolektiv 1.PLASTCOMPANY a VALPLAST Vám přejí veselé Vánoce a šťastný nový rok!

1PLC+VLP PF 2020-01

 

BOY po konci K 2019 dále píše svůj úspěšný příběh

Nesmírně úspěšným vystoupením na düsseldorfském plastikářském veletrhu buduje BOY předpoklad pro další úspěšnou budoucnost středního výrobce strojů z Neustadt-Fernthalu. „Z osmi veletržních dnů můžeme s hrdostí vytvořit mimořádně pozitivní bilanci,“ shrnuje Alfred Schiffer, majitel a jednatel. „Jsme velmi potěšeni velkým zájmem o naše vstřikovací automaty a inovativní technologie. Oproti veletrhu K 2016 jsme na našem stánku zaznamenali více návštěvníků z oboru.“

Na K 2019 BOY ukázal kromě premiéry svého nového BOY 100 hybrid se servoelektrickou vstřikovací jednotkou zajímavé automatizace na prakticky všech svých exponátech. BOY 100 E hybrid může být dle vyjádření výrobce okamžitě opčně uspořádán jako eSP opce pro stroje od velikosti BOY 60 E po BOY 125 E. Nová servoelektrická vstřikovací jednotka nabízí velmi hospodárné výhody, zejména při krátkých časech cyklu a velkém objemu dávkování.

Díky tomu, že uzavírací strana není závislá na straně vstřikovací, je možné, aby byly všechny jízdní pohyby paralelní s dávkováním. BOY 125 E nadchne svým lineárním manipulátorem LR 5, který je chytře integrován ve směru osy stroje. Díky tomuto způsobu integrace není potřeba přídavné plochy pro manipulační zařízení.

csm_BOY_Stand_9cfdd37c9b

Také veletržní témata Circular Economy a narůstající digitalizace průmyslu byla kompletně splněna zajímavými aplikacemi od specialistů na vstřikovací automaty s uzavírací silou do 1250 kN. Např.  na některých vstřikovacích automatech BOY byly bez problémů nasazeny biomateriály. Spíše než na opětovné používání recyklátů sází BOY na snižování odpadu prostřednictvím minimalizace vtoků, přímého vstřikování za použití jednootiskové formy a nasazením technologie horkých kanálů.

Na téma rostoucí digitalizace vstřikovacích strojů BOY pro návštěvníky připravil řešení plné požitků: u kávového baru si návštěvník prostřednictvím vstupního terminálu objednal chutný horký nápoj. V multikomponentním procesu BOY 125 E společně s BOY 2C S vstříknul 2K šálek na kávu. Poté LR5 přenesl základní těleso do kavity pro zastříknutí druhou komponentou. V dalším pracovním kroku byl  šálek prostřednictvím manipulátoru LR5 transferován na dopravníkový pás. Cobot s kolaborativní robotickou technikou firmy KUKA uchopil šálek a podal jej do tiskárny firmy Leibinger. Individuálně zadávané údaje žíznivých návštěvníků a výrobní parametry se ve formě QR kódu vytiskly na ouško šálku. Následně přesunul robot šálky pod automat na kávu firmy Kaffeepartner a pak servíroval horký nápoj návštěvníkovi přímo do ruky. Interakce 2 vstřikovacích strojů, manipulátoru LR5 a robota KUKA bylo dosaženo kompletním sesíťováním komponentů. Vysoká konektivita jednotlivých zařízení komplexní aplikací přesvědčivě demonstrovala narůstající digitalizaci strojů.

csm_BOY_Barista_f5d2f08ec0

 


 

Vstřikovací automaty BOY jsou nyní hybridní

BOY_eSPStředně velký výrobce strojů z německého Neustadt-Fernthalu na svém stánku v hale 13 poprvé představí opční servoelektrický pohon vstřikovací jednotky (eSP) svých vstřikovacích automatů BOY.

Martin Kaiser, hlavní konstruktér společnosti BOY, vysvětluje novou opci pro stroje velikostí BOY 60 E až BOY 125 E: Se zcela nově vyvinutou vstřikovací jednotkou s mezinárodní velikostí SP170 jsou vstřikovací a dávkovací pohyby elektromechanicky řízeny dvěma servomotory. Ve vývoji této nové jednotky Servo-Plast se odráží zkušenosti s konstrukcí hydraulických vstřikovacích jednotek BOY a zkušenosti dodavatelů pohonných komponentů nejvyšší kvality. Výsledkem je optimální konstelace pohonných komponentů jako jsou vřetena, ložiska, motory a měniče, které jsou uloženy ve vysoce kvalitní litinové konstrukci. Extrémně tuhý design vstřikovací osy zaručuje maximální preciznost a přesnost opakování. V kombinaci s nejmodernější siloměrnou technologií v optimálním uspořádání (patent čeká na vyřízení) je zajištěna nejvyšší přesnost při dodržování přepínacích bodů nastaveného vstřikovacího procesu s tolerancí ± 0,01 mm.

Nicméně hlavní výhodou technologie eSP je nezávislý chod vstřikovací jednotky. Rotační a axiální pohyby nové jednotky Servo-Plast provádí dva servomotory – zcela nezávislé na hydraulice stroje. To je výhodné zvláště u krátkých časů cyklů a u velkých objemů dávek.

Návštěvníci veletrhu K 2019 uvidí tuto alternativu pohonu na stroji BOY 100 E poprvé.

Vstřikovací stroj BOY, prezentovaný na K 2019, má druhé servočerpadlo. Všechny pohyby vstřikovacího procesu jako je vyhazovač, tažení jádra, dávkování, vstřikování a formu lze ovládat simultánně pomocí čtyř nezávislých servomotorových pohonných os. Vstřikolis s uzavírací silou 1 000 kN vyrábí na osmiotiskové formě farmaceutické odměrné pohárky dle materiálových požadavků v souladu s ISO 10 993. Prostřednictvím opouzdřeného dopravníku jsou pohárky transportovány do sáčkového balicího stroje. Na veletrhu v Düsseldorfu se také představí nový a kompaktnější design stroje BOY 100 E. Ve srovnání s předchozím modelem je délka stroje snížena o 460 mm; zastavěná plocha se tedy snížila na pohých 4,62 m2.

Nové jednotky Servo-Plast se mohou u BOY objednat od začátku příštího roku jako opce eSP. Tyto typy strojů budou označeny jako „hybrid“.

 


MSV 2019 – těšíme se na Vás!

MSV 2019


 

PLASTPOL 2019 – Děkujeme za návštěvu!

Plastpol_2019  PLASTPOL_2019_2  PLASTPOL_2019_4


 

PLASTPOL-2019-CZ-EU-dotace


BOY_OnlineBOY vybavil svou webovou stránku novými funkcemi

Začátkem nového finančního roku 2019/2020 spustil BOY novou podobu své internetové prezentace online (www.dr-boy.de).

„Na předním místě této změny jsou potřeby uživatelů“, komentuje Thomas Breiden, marketingový ředitel BOY, důvody vzniku nové stránky. „Návštěvníci nové stránky BOY naleznou díky osmi rubrikám rychleji požadované informace o vstřikovacích automatech, aktuální příspěvky, materiály ke stažení atd.“

Naprostou novinkou na stránkách BOY je databáze všech vstřikovacích a obstřikovacích automatů a přídavných vstřikovacích jednotek. Umožňuje předběžný výběr nejvhodnějšího vstřikolisu zadáním rozměrů formy, požadovaného vstřikovacího objemu, hmotnosti vyráběného dílu nebo požadované uzavírací síly. Stránky s produkty obsahují také technické údaje, fakta a linky na produktové listy (PDF) a videa.


 

BOY-Logo

    Plastifikační jednotka EconPlast


 

 

sympozium

Sympozium „MY, PLASTY a STROJE III.“

Pozvánka


BOY po Fakumě 2018 rozšiřuje svůj výrobní program

Svou světovou premiéru si na veletrhu Fakuma 2018 odbyl nový velký vstřikovací automat s typovým označením BOY 125 E.

Jak došlo k rozšíření výrobního programu? V minulých letech se v oblasti multikomponentních vstřikolisů objevilo mnoho inovací. Také je k dispozici mnoho programů a rozhraní, stejně jako čtyři rozdílné vstřikovací jednotky od SP 11 po SP 370 s (teoretickým) maximalním objemem zdvihu až 280 cm3.

Vstřikolisy BOY 2C XS, BOY 2C S, BOY 2C M a BOY 2C L jsou často využívány s mnoha cizími stroji. Doposud se na jednom stroji používalo až šest vstřikovacích jednotek. Používané formy byly obyčejně o něco větší než u standardních aplikací. Na žádost mnoha zákazníků vyvinul BOY nový stroj, který má světlou vzdálenost mezi nosníky 470 mm, namísto původních 430 mm. Navíc se maximální odstup desek zvýšil na 825 mm. K dispozici je tedy více prostoru, například pro použití otočných talířů.

Další výhodou tohoto nového designu je o 25 % vyšší uzavírací síla, což znamená, že stroj disponuje uzavírací silou 1250 kN. Nový BOY 125 E ale vychází z léty prověřeného konstrukčního a technologického konceptu BOY.

BOY 125 E, který bude plně zaveden do výroby na jaře 2019, na Fakumě ukázal zajímavou dvoukomponentní aplikaci. Ve spojení s BOY 2C S se šálky, vyráběné z NAS 30, nejprve vstříknou, a ve stejné formě jsou pak vnitřní stěny obstříknuty TPE pomocí přídavného vstřikovacího agregátu BOY 2C S. Úchopná hlava manipulačního robotu BOY LR 5 přemístí předstříknuté šálky do formy, vyjme hotové dvoukomponentní díly a položí je na dopravníkový pás v ochranném krytu automatické buňky LR 5.

Mimochodem – novinky z veletrhu

BOY poprvé představil také teleskopické provedení robota LR 5. Kompaktní lineární manipulace, namontovaná na BOY 35 E, je vhodná zejména do výroben s nízkým stropem. Vertikální dráha může být díky teleskopickému ramenu snížena na minimum. Dlouhodobá poziční přesnost této manipulace je ± 0,1 mm.

BOY na svém stánku předvedl celkově tři roboty LR 5 s rozdílným designem. Tím BOY prokazuje svou efektivitu také v automatizaci svých vstřikovacích automatů. Produktová linie BOY „Automatizace“ obsahuje kromě lineárních robotů také mnoho individuálních sběrných a vyjímacích automatizací, které se mohou namontovat úsporným způsobem pod ochranný kryt. Manipulačními automatickými systémy BOY lze vybavit i konkurenční stroje.

BOY125E


Navštivte nás na Fakumě 2018!

Fakuma


 

Poděkování za návštěvu na MSV 2018

Vážení zákazníci, kolegové, spolupracovníci,

co nejsrdečněji Vám děkujeme za návštěvu stánku naší společnosti 1.PLASTCOMPANY  na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2018 v Brně.

Velmi si vážíme dosavadní spolupráce a těšíme se nejen na spolupráci budoucí, ale i na další brzká a příjemná setkání.

Team 1.PLASTCOMPANY

_TS_0162

DSCF0160


Zveme Vás do Brna na MSV 2018!

MSV 2018

 


 

BOY slaví svůj 50. hospodářský rok s vyznamenáním

Pár týdnů před koncem svého účetního roku, 31. března 2018, obdržel výrobce strojů BOY čestné vyznamenání. Průmyslová a obchodní komora v Koblenzi odevzdala rodinnému podniku Dr. Boy GmbH & Co. KG k jeho 50letému výročí Certifikát cti. Fabian Göttlich z regionálního úřadu IHK v Neuwiedu (na obrázku vpravo) předal toto vyznamenání Alfredu Schifferovi, jednateli celosvětově působící společnosti.

50_Jahre_BOY

 

 

Předání vyznamenání společnost BOY. V pozadí vstřikovací automat z prvního roku výroby.

Od roku 1968 představil BOY značný počet technických vylepšení a přinesl na trh mnoho nových produktů. Historickým milníkem společnosti BOY je jistě BOY 15, kterým v roce 1968 vše začalo. Max Schiffer tento stroj vyvinul, protože se na tehdejším německém trhu žádný takový produkt nenacházel. Velikost šnekopístové plastifikace, která se do té doby používala jen u větších strojů, byla přizpůsobena menšímu stroji. Základem vstřikovacích automatů BOY je plně hydraulický uzavírací systém. Produktové portfolio začíná uzavírací silou 150 kN, a kontinuálně pokračuje uzavíracími silami 300, 500, 800 a 1 000 kN. V roce 2008 se začaly používat moderní a energeticky úsporné servoelektrické pohony. BOY nasadil tutu pohonnou technologii jako první německý výrobce strojů na zpracování plastů. Efektivita vstřikovacího procesu vzrostla ještě více díky technologii EconPlast, kterou BOY vyvinul a patentoval v roce 2013. Tato technologie umožnila výrazně efektivnější a šetrnější plastifikaci zpracovávaného materiálu.

Představení mikroprocesorového řízení v roce 1982 otevřelo zcela novou cestu k obsluze a ovládání strojů. Postupný vývoj až k ovládací sérii Procan – která se nyní využívá již pátou generaci – nabízí intuitivní ovládání přes dotykovou obrazovku a moderní posunkové funkce.

Při svém zaměření na rozsah uzavírací síly do 1 000 kN nabízí BOY celou škálu efektivních modelů. Přes malý BOY XXS s 63 kN, modelovou řadu BOY 22 / BOY 25 s více než 25 000 vyrobenými stroji, čtyřsloupkové kompaktní stroje BOY 35, až po BOY 60. Aktuální top model BOY 100 E s uzavírací silou 1 000 kN představuje horní hranici. Vývojem vertikálního obstřikovacího automatu několik let po založení společnosti získal BOY výbornou reputaci po celém světě.

Úspěšný vlastní vývoj nezávisle pracujícího přídavného vstřikovacího agregátu (BOY 2C XS až BOY 2C L) vytvořil z konvenčního vstřikolisu cenově ekonomicky výhodný vícekomponentní výrobní stroj. BOY má také odpověď na stále stoupající úroveň automatizace. Vlastní vyvinuté manipulační zařízení BOY LR 5 představuje vedle vstřikovacího automatu druhou výrobní linku BOY. Tento lineární robot přebírá mnoho automatizačních funkcí, jako např. vyjímání a třídění dílů z formy vstřikolisu nebo vkládání rozpracovaných dílů.

Za 50 let se mnoho změnilo, říká Alfred Schiffer. Ovšem cílevědomost, se kterou tenkrát zakladatel firmy Max Schiffer začínal, stále definuje práci zaměstnanců BOY ve vývoji a výrobě, stejně jako v administrativě, prodeji a v péči o zákazníka. V plastařské branži si značka BOY užívá vysoké reputace. Vedle výrobního závodu v Neustadt-Fernthalu a sesterské společnosti v USA spolupracuje s firmou BOY po celém světě okolo 60 nezávislých prodejních partnerů se specialisty na vstřikovací automaty s uzavírací silou do 1 000 kN.

 V jubilejním roce 2018 „něco extra“ zdarma

V těchto dnech připravuje BOY pro své německé i zahraniční zákazníky speciální poděkování: „V roce našeho firemního jubilea zabalíme ke každému vstřikovacímu automatu BOY speciální dárek. Dárek obsahuje pět opcí zdarma pro ty zákazníky, kteří si objednají stroj v období od 1. července do konce našeho jubilejního roku“, říká Alfred Schiffer. Jedná se konkrétně o tyto opce:

  • Rozhraní pro zajištění desek vyhazovače
  • Čtyři volně programovatelné vstupy a výstupy
  • Balíček rozhraní
  • Výstup relé během plastifikace
  • Olejová náplň stroje

Inovativně do budoucnosti

Digitalizace plastařské branže – vzrůstající požadavky na výrobce v rámci Industrie 4.0, digitální zesíťování strojů a jejich vývoj směřuje k Umělé Inteligenci (UI) – BOY je dobře připraven. BOY i nadále udává trend v celosvětovém plastikářském průmyslu. Aktuální motto „Inovativně do budoucnosti – vstřikování BOY“ je neustále implementováno do nových konceptů a řešení.


 

Print


BOY na veletrhu PLAST Milano představí pět exponátů

Od 29. května do 1. června 2018 budou otevřeny brány významného mezinárodního plastikářského veletrhu Plast Milan. Německý výrobce strojů BOY představí na stánku svého italského zástupce ST .A. TE Technologies srl v „plastové hale“ 24, stánek B11, tři své vstřikovací automaty. V „gumové hale“ 11 bude BOY 35 E zpracovávat elastomer (stánek B 21). Další BOY 35 E bude na stánku partnerů.

Letošní motto veletrhu je „Tvarujeme budoucnost společně“. Aktuální slogan BOY „Inovativně do budoucnosti“ představuje stejný cíl a směr. Také tato německá rodinná společnost má svůj produktový program, který se úspěšně přizůsobuje stále se měnícím požadavkům na trhu.

Na vstřikolisu BOY 60 E s dvojitým čerpadlem (uzavírací síla 600 kN) se budou vyrábět komponety pro LED díly. Instalace dvou servočerpadel umožňuje paralelní pohyby BOY 60 E a časově přesný průběh funkcí. Efektivně uvažující uživatel, který se rozhodl pro BOY s touto pohonnou alternativou, šetří při každém výrobním cyklu drahocenný čas.

https://www.dr-boy.de/produkte/boy-60-e/

Dalšími exponáty jsou BOY XXS a dva BOY 35 E. Nejmenší BOY s uzavírací silou 63 kN předvede mikrovstřikování. BOY XXS, konstruovaný jako „stolní stroj“, je zajímavý svým patentovaným řídicím systémem Procan ALPHA 4 a dynamickým servopohonem. Plastifikace pomocí šneku od 8 do 18 mm dle principu „FIFO“, maximální specifický vstřikovací tlak až 2 750 bar. Vstřikovací jednotka, která se dá posunout o 25 mm, umožňuje decentrální vstřikování. Díky diagonálnímu uspořádání nosníků je přístup k plastifikační jednotce, prostoru pro formu a vyhazovači velmi snadný. Prostor pro formu je optimalizován zejména pro mikroformy mnoha známých výrobců standardního zboží.

https://www.dr-boy.de/produkte/boy-xxs/

Tři čtyřsloupkové BOY 35 E doplňují veletržní portfolio BOY na Plast Milano. Modelová řada BOY 35 E, ke které patří i obstřikovací automat BOY 35 VV, patří mezi loňské nejprodávanější vstřikolisy BOY.

https://www.dr-boy.de/produkte/boy-35-e/

BOY35E_am_Ziel


Zveme Vás na PLASTPOL 2018!

Email info

EN_RO_B_C_vlajka


 

Poděkování za návštěvu na MSV 2017

Vážení zákazníci, kolegové, spolupracovníci,

co nejsrdečněji Vám děkujeme za návštěvu stánku naší společnosti 1.PLASTCOMPANY  na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2017 v Brně.

Velmi si vážíme dosavadní spolupráce a těšíme se nejen na spolupráci budoucí, ale i na další brzká a příjemná setkání.

Team 1.PLASTCOMPANY

BVV


MSV 2017 – Těšíme se na setkání s Vámi!

Pozvánka MSV+Fakuma

PDF soubor ke stažení: MSV+Fakuma 2017


BOY vystaví 14 vstřikovacích strojů na Fakumě

S rekordní účastí strojů chce BOY přispět k úspěchu výročního 25. veletrhu Fakuma, který se bude konat od 17. do 21. října 2017. Se 14 exponáty BOY – s počtem, který nikdy předtím nebyl v Friedrichshafenu vystavován – výrobce vstřikovacích lisů s uzavírací silou do 1.000 kN vyzdvihuje vysoce výkonnou rozmanitost a dlouhodobé kompetence v plastikářském průmyslu. Ať už se jedná o kompakty BOY XXS a BOY XS, obstřikovací automaty a přídavné vstřikovací agregáty až po BOY 100 E, vystaveny budou stroje téměř všech velikostí a sérií.

V hale č. 7 na stánku 7101 si mohou návštěvníci prohlédnout zajímavé aplikace a 8 vystavených exponátů a to vše na stánku společnosti BOY. Nový stolní stroj BOY XXS (s uzavírací sílou 63 kN) vyrábí malé herní figurky z pěnového polypropylenu. Vybaven osvědčenou technikou pro nepřetržitý průmyslový provoz, např. energeticky úsporným servopohonem a intuitivním ovládáním stroje Procan ALPHA ® 4, je BOY XXS vítaným programovým vylepšením pro uživatele v nejrůznějších odvětvích. Systém výměny forem u BOYe XXS zkracuje čas na přípravu, což je důležitá výhoda v produkci malých sérií a v prototypních konstrukcích. Další výhodou jsou optimalizované uzavírací desky u BOYe XXS – zvlástě pro mikroformy běžných výrobců.

Zpracování PEEK materiálu na BOY XS (s uzavírací silou 100 kN) či použití nového konceptu formy u BOY 35 E jsou další hlavní atrakce, které můžete vidět na stánku BOYe na Fakumě. Energeticky úsporný přístup nového vývoje zajišťuje částečné temperování formy.  Na Fakumě bude v oblasti forem pro vstřikovací proces zastoupena 3D tištěná kovová forma, která je vhodně temperovaná. Po energeticko-úsporném servopohonu (na Fakumě v roce 2008) a rozvoji  plastifikační technologie (v roce 2013), je toto další krok, jak dosáhnout energeticky úsporného a účinného vstřikovacího procesu z hlediska forem.

Pečené lahůdky!

Speciální lahůdku si dopřejí návštěvníci u stroje BOY 35 E VV. “Poffertjes” – je silikonová forma, která je vyrobena za 45 sekund a ve které následně můžete upéct vynikající holandské sladkosti. Cenově atraktivní robot IGUS Robolink 5 odebere silikonovou formu a umístí ji na dopravníkový pás. Návštěvníci si vychladlou silikonovou formu mohou vzít a doma si v ní připravit vlastní domácí moučníky.

Stejně praktický vstřikovaný výrobek je vyráběn u stroje BOY 60 E. Ve spojení s BOY 2C S s přídavnou vstřikovací jednotkou dokáže tento kompaktní vstřikovací stroj vyrobit dvousložkovou nálevku na láhev. BOY 60 vstříkne průhlednou část nálevky z NAS materiálu, kterou následně BOY 2C S obstříkne dvěma těsnicími okraji z TPE materiálu. A konec jsou výrobky odstraněny z formy BOYem LR 5, který je umístí na dopravníkový pás, na jehož konci nikdy žádný nezůstane ležet…

Rychlý BOY 100 E (s uzavírací silou 1.000 KN) doplňuje svou přítomností stánek BOYe. Na největším ze vstřikovacích strojích BOY se vyrábí ve velkokapacitní formě dávkovací víčka pro inzulinová pera. Instalované dvojité servočerpadlo u BOY 100 E umožňuje paralelní vytváření kontaktního tlaku trysek a vysokého tlaku na začátku vstřikovacího cyklu. Na konci cyklu tyto dvě funkce formu otevřou a vyhazovač se může paralelně spustit za pomoci dvojitého čerpadla. A výsledek? Uživatelé, kteří se pro tento stroj rozhodnou, tak  šetří svůj drahocenný čas při každém cyklu.

Další vstřikovací stroje BOY a produkty budou představeny na stáncích partnerských společností BOYe. Odborné veřejnosti budou nabídnuty další zajímavé aplikace na BOY vstřikovacích strojích. Rodinná firma, která se vždy účastní událostí ve Friedrichshafenu, je tak připravena na jubilejní Fakumu.

Profil společnosti

Dr. Boy GmbH & Co. KG patří mezi celosvětové výrobce vstřikovacích strojů s uzavírací silou do 1.000 kN. Kompaktní  stroje s dlouhou životností pracují přesně, jsou energeticky úsporné, a proto jsou také velice ekonomické. BOY neustále nastavuje nové standardy v průmyslu svými inovativními koncepty a řešeními.

Společnost od svého založení v roce 1968 vyrobila více než 45.000 vstřikovacích strojů. Společnost, která je v soukromém vlastnictví, stále klade zvláštní důraz na technický výkon a vysokou preciznost „německého“ zpracování.

Pro více informací navštivte http://dr-boy.de/

„Poffertjes“ – silikonová pečící forma vyráběna na automatizovaném BOY 35 E VV
„Poffertjes“ – silikonová pečící forma vyráběna na automatizovaném BOY 35 E VV

DEMO PLAST – Arad, Rumunsko – navštivte nás!

demoplast


Sympozium „MY, PLASTY a STROJE II“:

   Pozvánka ke stažení v .pdf souboru: pozvánka – SYMPOZIUM II


  NEWSLETTER – Listopad 2016:

Newsletter_Nov_2016_uprava_WEB-1


BOY představil na Hannover Messe 2016 novou techniku

Na veletrhu v německém Hannoveru, konaném ke konci dubna, prezentovala společnost BOY plně automatickou aplikaci. Vstřikolis BOY 35 E VH v kombinaci s přídavnou vstřikovací jednotkou BOY 2C XS obstřikuje kovové odlitky pro šroubováky velikosti PH 1. Šroubovák má pevnou rukojeť z PA 6 GF a měkkou část vyrobenou z dvoukomponentního tekutého silikonu (LSR). Speciálním konceptem této zajímavé a velmi atraktivní aplikace je optimální hot & cold řízení teploty v jedné jediné formě. Díky této technologii se rukojeti mohou vyrábět s výraznou časovou úsporou, protože kompletace předem vyrobených částí z PA s LSR díly  neprobíhá ve druhé separátní formě. Čepele se automaticky vloží do formy a obstříknou se. Rukojeť šroubováku je zatím ve vyčkávací pozici. Při dalším cyklu stroje se základní díl z PA, temperovaný na cca 80°C, automaticky posune na další pozici, kde se rukojeť šroubováku obstřikuje dvoukomponentním tekutým silikonem. Silikon zajišťuje příjemné uchopení šroubováku. IMG_20160505_110036 Kromě této zajímavé aplikace se na stroji BOY představila také plastifikační technologie EconPlast. Patentovaná technologie EconPlast významně snižuje spotřebu energie v průběhu plastifikace plastů. Spotřebu energie vstřikolisu BOY 35 E během zahřívání materiálů lze snížit o 40 %, a dokonce až o 60 % při dávkování. Jednotky EconPlast, vysoce odolné proti opotřebení, jsou opčně k dodání u všech vstřikolisů BOY s průměrem šneku nad 24 mm. Na jaře 2016 BOY obdržel za tuto inovaci ocenění od Ministerstva ekonomiky, ochrany klimatu, energie a regionálního plánování spolkové země Porýní-Falc. ________________________________________________________________________________________________________________________________________