Recyklace

Veškerá zařízení umožňující značné části plastů vrátit se zpět do procesu zpracování.

Zobrazit produkty dle dodavatele:
B serie

Malé nožové mlýny pro in-line recyklaci řada B

Malý kompaktní mlýn se vstupním otvorem mlecí komory 80 x 100 mm, mlecí výkon s 4mm sítem cca. do 8 kg/h. Ideální pro drcení malých a velmi malých vtoků nebo laboratorní použití.

C série

Malé nožové mlýny pro in-line recyklaci řady C

Velmi kompaktní nožové mlýny s rychlým a snadným přístupem pro čištění, s optimální geometrií segmentových nožů uspořádaných do tzv. „V“ řezu, a širokou variabilitou provedení mlýnů dle požadavků zákazníka. Vstupní otvor mlecí komory od 130 x 200 mm do 170 x 310 mm, mlecí výkony s 5mm sítem v rozsahu cca. 15 - 30 kg/h.    

D série

Střední nožové mlýny řady D

Lze charakterizovat jako mlýny určené jak pro in-line recyklaci, tak i pro použití jako centrální mlýn.  Vyznačují se rychlým a snadným přístupem pro čištění, masivním setrvačníkem, s optimální geometrií segmentových nožů uspořádaných do tzv. „V“ řezu a širokou variabilitou provedení mlýnů dle požadavků zákazníka. Vstupní otvor mlecí komory od 250 x 250 mm do 250 x 500 mm, mlecí výkony s 6 mm sítem v rozsahu cca. 60 - 250 kg/h.  

E série

Centrální nožové mlýny řady E

Určeny pro drcení objemných dílů, větší množství zmetků a vtoků. Mlýny řady E jsou standardně vybaveny zvukoizolační kabinou a mlecí komora je uložena v rámu pomocí silentbloků pro tlumení vibrací.  Optimální geometrie nožů umožňuje zpracování všech běžných plastů na kvalitní drť s minimálním prachovým podílem. Mlýn je osazen masivním setrvačníkem pro překonání kritických momentů při zpracování silnostěnných materiálů. Díky velkému počtu přídavných opcí lze řezací mlýny nakonfigurovat dle různých i speciálních požadavků zákazníka. Vstupní otvor mlecí komory od 300 x 500 mm do 450 x 800 mm, mlecí výkony s 8 mm sítem v rozsahu cca. 150 - 500 kg/h.  

Xtra

Zubové mlýny pro in-line recyklaci řady Xtra

Zubové válcové mlýny jsou vhodné především pro křehké a lámavé materiály. Tvrzené řezné nástroje z vysoce legované oceli zaručují dlouhou životnost i při drcení vysoce plněných abrazivních plastů.  K přednostem těchto mlýnů patří především nižší hlučnost a výsledná drť s menším prachovým podílem při zpracování lámavých plastů. Vstupní otvor mlecí komory od 260 x 170 mm do 260 x 350 mm, mlecí výkony se zubovým modulem 4 mm v rozsahu cca. 8 - 20 kg/h.  

TG 20

Kompaktní regranulační systém TG

Regranulační linka TG 20 šetrně a spolehlivě plastifikuje a granuluje různé polymery, především problematické směsi materiálů s vysokým prachovým podílem, drtě nebo i malé nedrcené vtokové soustavy, zlepšuje probarvení materiálů u problematických aplikací. Nalezne uplatnění hlavně tam, kde se drť získaná prostým „mechanickým drcením“ nedá znovu bezpečně zpracovat, případně, kde je vysoká cena vstupní suroviny. Regranulační linka je vybavena extrudérem s jedním hlavním a jedním pomocným (podávacím) šnekem, vodní chladicí vanou a granulační hlavou. Výsledný granulát je stejnoměrný, dobře sypatelný a lze jej bez problému zpracovat samotný nebo jako přídavek k originálnímu materiálu. Hodinový výkon linky je - v závislosti od materiálu - max. 20 kg nového granulátu.